Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Teismas atmetė Sausio 13-osios įvykių byloje nuteisto J. Melio gynėjų prašymą sušvelninti jam skirtą kardomąją priemonę

Teismas atmetė Sausio 13-osios įvykių byloje nuteisto J. Melio gynėjų prašymą sušvelninti jam skirtą kardomąją priemonę
2020-11-04

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija netenkino Sausio 13-osios įvykių byloje nuteisto Jurijaus Melio gynėjų prašymo sušvelninti nuteistajam paskirtą kardomąją priemonę – suėmimą – ir paskirti vieną ar kelias kitas švelnesnes kardomąsias priemones.

Priimdama tokį sprendimą, teisėjų kolegija nurodė, kad nuteistasis J. Melis netrukus po to, kai pirmosios instancijos teismo nuosprendis buvo paskelbtas ir apskųstas apeliacine tvarka, pats raštu pareiškė norą atlikti jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę. Patenkinus prašymą, nuteistasis pradėjo atlikti jam paskirtą septynerių metų laisvės atėmimo bausmę, nors teismo nuosprendis nėra įsiteisėjęs.

„Apeliacinio proceso metu advokatų pateiktas prašymas sušvelninti suėmimą yra atmestinas, nes nuteistasis J. Melis paskirtą laisvės atėmimo bausmę atlieka savo paties noru ir šia prasme nėra suimtas“, – teigia teisėjų kolegija.

Teisėjų kolegija taip pat nurodė, kad visa nuteistojo J. Melio kalinimo trukmė nepažeidžia baudžiamojo proceso įstatymo nuostatų ir yra pagrįsta bei teisėta.

Nuteistasis J. Melis buvo sulaikytas ir suimtas 2014 m. kovo 12 d. Taigi, įskaičius laiką, kurį J. Melis praleido suimtas, jam paskirtos bausmės laikas turėtų baigtis 2021 m. kovo 12 d., jeigu teismas nenuspręs kitaip. Prokurorai byloje reikalauja sugriežtinti nuteistajam paskirtą subendrintą laisvės atėmimo bausmę dar trejais metais, o pats nuteistasis prašo jį išteisinti arba sušvelninti paskirtą bausmę.

Dėl pirmosios instancijos teismo nuosprendžiu paskirtos bausmės teisėtumo ir pagrįstumo apeliacinės instancijos teismas galės pasisakyti tik išnagrinėjęs baudžiamąją bylą iš esmės apeliacine tvarka.

 

Nuo 2020 m. rugsėjo 15 d. Lietuvos apeliacinis teismas nagrinėja baudžiamąją bylą dėl Vilniaus apygardos teismo 2019 m. kovo 27 d. nuosprendžio, kuriuo 67 asmenys, tarp jų ir Jurijus Melis, nuteisti dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų padarymo 1991 metų sausio mėnesį.

Iki pirmosios instancijos teismo nuosprendžio priėmimo 2019 m. kovo 27 d. J. Melio suėmimas buvo grindžiamas esant pagrįstam manymui, kad būdamas laisvėje jis bėgs (slėpsis) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo. Nuteistasis J. Melis ir jo gynėjai ne kartą skundė Vilniaus apygardos teismo nutartis dėl suėmimo pratęsimo, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas skundų netenkino ir atmetė visus prašymus pakeisti suėmimą bet kokia kita ar keliomis švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis, be kita ko, neįžvelgdamas galimybės eliminuoti J. Melio pasislėpimo rizikos, nes, jį paleidus į laisvę ir jam išvykus į savo gimtinę, J. Melio išdavimas Lietuvos Respublikai būtų negalimas.