Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Sausio 13-osios įvykių bylos nagrinėjimo posėdžiai keliami į rudenį

Sausio 13-osios įvykių bylos nagrinėjimo posėdžiai keliami į rudenį
2020-05-25

Lietuvos apeliacinis teismas dėl šalyje paskelbto karantino negali pradėti viešų teismo posėdžių Sausio 13-osios įvykių byloje. Pirmasis teismo posėdis buvo numatytas 2020 m. kovo 26 d., iki birželio mėnesio buvo suplanuoti 8 teismo posėdžiai, vėliau bylos nagrinėjimą planuota tęsti rugsėjį. Tačiau jau šiuo metu aišku, kad nei šį, nei kitą mėnesį teismas tokių galimybių neturės.

„Lietuvos apeliaciniame teisme sušvelninto karantino metu žodiniai posėdžiai vyksta tik vienoje salėje – didžiausioje, kurioje laikantis saugaus atstumo gali tilpti iki 20-ies asmenų. Sausio 13-osios įvykių byla yra labai didelė, joje gausu proceso dalyvių: šimtai nukentėjusiųjų, daugiau kaip 100 advokatų, bylos nagrinėjimą stebi visuomenės, žiniasklaidos atstovai. Teismas privalo užtikrinti teisingą, sklandų ir viešą bylos nagrinėjimą. Sutalpinti tiek daug žmonių ir bylą nagrinėti sausakimšoje salėje būtų labai neatsakinga“, – teigia Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Algimantas Valantinas.

Atsižvelgiant į situaciją šalyje ir rekomendacijas bei numatant tai, kad rudenį dar gali būti ribojami atstumai tarp žmonių, jau dabar ieškoma tinkamo dydžio salė šiai rezonansinei bylai nagrinėti.

Nuo 2020 m. rugsėjo 15 d. iki gruodžio 15 d. Sausio 13-osios įvykių byloje preliminariai su proceso dalyviais suderintas 20-ies teismo posėdžių grafikas.


Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Nuotraukoje Sausio 13-osios įvykių bylos posėdis  (Delfi / Karolina Pansevič)