Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Sausio 13-osios įvykių bylos nagrinėjimas tęsiamas, nušalinimas teisėjui atmestas

Sausio 13-osios įvykių bylos nagrinėjimas tęsiamas, nušalinimas teisėjui atmestas
2020-09-30

JLietuvos apeliacinio teismo teisėjos Ernesta Montvidienė ir Egidija Tamošiūnienė paskelbė atmetančios advokato Ryšardo Burdos pareikštą nušalinimą Sausio 13-osios įvykių bylą nagrinėjančios teisėjų kolegijos pirmininkui Ernestui Rimšeliui.

Advokatas, ginantis nuteistuosius Michailą Golovatovą ir Jurijų Melį, iškėlė abejones dėl teisėjo E. Rimšelio nešališkumo. Tokios abejonės buvo siejamos su galimu teisėjo dalyvavimu rengiant Baudžiamojo kodekso pataisas 2011 metais. Tuo metu E. Rimšelis buvo Respublikos Prezidentės patarėju teisės klausimais, taip pat dirbo Mykolo Romerio universitete (MRU) lektoriumi, todėl, advokato nuomone, teisėjas negalėjo neprisidėti prie Kodekso pataisų.

Prokurorai prašė tokį advokato prašymą atmesti, manydami, kad advokato nurodytos aplinkybės dėl galimo teisėjo šališkumo nėra pagrįstos.

Lietuvos apeliacinis teismas Sausio 13-osios įvykių bylą pradėjo nagrinėti 2020 m. rugsėjo 15 d. Nušalinimas teisėjui E. Rimšeliui pareikštas ketvirtojo teismo posėdžio metu, kai baigiamąsias kalbas jau buvo pasakę 55 nuteistųjų gynėjai advokatai (iš viso kalbėjo daugiau kaip 70 advokatų) ir prokurorai. Teisėjos, sprendusios nušalinimo klausimą, atkreipė dėmesį, kad nušalinimas pareikštas nesilaikant Baudžiamojo proceso kodekse nustatytos tvarkos ir terminių – baigiamųjų kalbų metu, nors visiems proceso dalyviams daugiau kaip 9 mėnesius buvo žinoma apie teisėjų kolegijos sudėtį, teisėjų kolegijos narių nušalinimo klausimas jau buvo spręstas teismo posėdžio pradžioje.

Vertinant pareikšto nušalinimo pagrįstumą nustatyta, kad į Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro sudarytos darbo grupės, parengusios Baudžiamojo kodekso papildymo ir pakeitimo projektą, sudėtį E. Rimšelis nebuvo įtrauktas, teisėjas nedalyvavo ir šį projektą pateikiant bei svarstant Seime. Taip pat įvertinta, kad prie projekto rengimo teisėjas neprisidėjo ir kaip mokslininkas, tuo metu lektoriaus pareigas ėjęs MRU Teisės fakulteto Baudžiamojo proceso katedroje. Projektui rengti pasitelkti kiti Vilniaus universiteto Teisės fakulteto ir MRU Lyginamosios teisės katedros mokslininkai.

Taigi, teisėjų, sprendusių pareikšto nušalinimo pagrįstumo klausimą, vertinimu, teisėjas E. Rimšelis, eidamas Respublikos Prezidentės patarėjo teisės klausimais pareigas, nedalyvavo Baudžiamojo kodekso pakeitimų įstatymo projekto rengimo bei jo svarstymo procese. Vien aplinkybė dėl teisėjo E. Rimšelio tuo laikotarpiu eitų pareigų savaime nepatvirtina abejonių dėl teisėjo nešališkumo stokos, o kitų aplinkybių, keliančių pagrįstų abejonių teisėjo nešališkumu, byloje nenustatyta.

Sausio 13-osios byloje tęsiamos baigiamosios kalbos. Kitas posėdis vyks 2020 m. spalio 1 d., vėliau posėdžiai vyks po 2 savaičių. Išsami informacija apie bylos nagrinėjimo eigą pateikiama www.apeliacinis.lt.

Teismo posėdžiai vyksta MRU. Juos gali stebėti ir žiniasklaidos atstovai, ne proceso dalyviai, studentai.

PAPILDOMA  INFORMACIJA:

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.