Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Lietuvos apeliacinis teismas pasiruošęs tęsti Sausio 13-osios įvykių bylos nagrinėjimą

Lietuvos apeliacinis teismas pasiruošęs tęsti Sausio 13-osios įvykių bylos nagrinėjimą
2020-09-03

Lietuvos apeliacinis teismas 2020 m. rugsėjo 15 d. teismo posėdyje grįžta prie 1991 m. Sausio 13-osios ir kitų įvykių bylos nagrinėjimo, kurį šių metų pavasarį nutraukė dėl paskelbto karantino. Teismas, įvertinęs Lietuvoje susiklosčiusią situaciją dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) plitimo ir atsižvelgęs į sveikatos specialistų rekomendacijas, didelės apimties bylą, kurioje labai daug proceso dalyvių, nagrinės Mykolo Romerio universitete, kurio didžiojoje auditorijoje telpa iki 400 asmenų.


„Teismas privalo užtikrinti ne tik teisingą, sklandų ir viešą bylos nagrinėjimą, bet ir ribojimų bei rekomendacijų, susijusių su apsauga nuo COVID-19 ligos, laikymąsi teismo posėdžių metu. Teisme saugiai nagrinėti tokios apimties bylos neturime galimybių, todėl džiaugiamės Mykolo Romerio universiteto suteikta galimybe bylą nagrinėti universiteto patalpose, – teigia Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Algimantas Valantinas. – Universitete ne tik bus išlaikomi reikiami atstumai tarp proceso dalyvių, bet ir bus galima pasinaudoti kitomis patalpomis, kuriose procesą stebės žurnalistai ir kiti byla besidomintys asmenys.“


Teismas atkreipia dėmesį, kad dėl COVID-19 situacijos šalyje asmenims, kuriems dalyvavimas teismo posėdyje nėra privalomas, rekomenduotina į teismo posėdžius nevykti. Visa informacija apie teismo procesą bus skelbiama viešai.

Laikotarpiu nuo 2020 m. rugsėjo 15 d. iki gruodžio 15 d. byloje numatytas 20-ies teismo posėdžių grafikas:

2020 m. rugsėjo 15, 16, 17, 29, 30 d.
2020 m. spalio 1, 13, 14, 27, 28, 29 d.
2020 m. lapkričio 10, 11, 12, 24, 25, 26 d.
2020 m. gruodžio 8, 9, 15 d.

Posėdžiai vyks visą dieną nuo 9.00 val., išskyrus pirmąjį posėdį, vyksiantį rugsėjo 15 d., jo pradžia – 10.00 val.

Dėl didelio byloje dalyvaujančių asmenų skaičiaus ir taikomų ribojimų dėl COVID-19 norinčius atvykti byla besidominčius asmenis (ne proceso dalyvius) ir žurnalistus į teismo posėdžius kviečiame registruotis elektroniniu būdu. Registravimosi anketas rasite ČIA.  

Baudžiamojoje byloje dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų Vilniaus apygardos teismo 2019 m. kovo 27 d. nuosprendžiu nuteisti 67 asmenys, juos gina daugiau kaip 100 advokatų. Byloje gautas 61 apeliacinis skundas. Pirmosios instancijos teismo nuosprendį ginčija nukentėjusieji ir civiliniai ieškovai, nuteistieji ir jų gynėjai, prokurorai.


Bylą nagrinės teisėjų kolegija, susidedanti iš Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų Ernesto Rimšelio (kolegijos pirmininko ir pranešėjo), Ernestos Montvidienės ir Justo Namavičiaus. Atsižvelgiant į bylos apimtį, proceso dalyvių skaičių, prognozuojamą bylos nagrinėjimo trukmę ir siekiant užtikrinti sklandų teisėjų kolegijos darbą, šią bylą nagrinėti atsargine teisėja paskirta Egidija Tamošiūnienė.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.