Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Lietuvos apeliacinis teismas baigė nagrinėti Sausio 13-osios įvykių bylą

Lietuvos apeliacinis teismas baigė nagrinėti Sausio 13-osios įvykių bylą
2020-11-12

Lietuvos apeliacinis teismas 2020 m. lapkričio 12 d. baigė nagrinėti Sausio 13-osios ir kitų įvykių bylą. Bylą Lietuvos apeliacinis teismas pradėjo nagrinėti 2020 m. rugsėjo 15 d., įvyko dvylika visą dieną trukusių teismo posėdžių. Teisėjų kolegija procesinį sprendimą planuoja paskelbti 2021 m. kovo 15 d.

„Argumentuotam procesiniam sprendimui surašyti prireiks daugiau laiko nei įprastai ne tik dėl itin didelės bylos apimties (beveik 800 tomų),  daugybės proceso dalyvių (67 nuteistieji, juos gynė 134 advokatai ir kt.), byloje nustatytinų faktinių aplinkybių apimties bei įvairovės, bet ir dėl byloje keliamų itin sudėtingų bei išsamios analizės reikalaujančių teisės taikymo klausimų. Ir prokurorai, ir advokatai reikalauja peržiūrėti iš esmės bei iš naujo įvertinti faktines bylos aplinkybes“, – nurodė teisėjų kolegija, nagrinėjusi bylą.

Dėl COVID-19 plitimo grėsmės ir didelio proceso dalyvių skaičiaus teismas bylą nagrinėjo Mykolo Romerio universitete, proceso dalyviams buvo skirtos trys erdvios salės, o paskutiniai teismo posėdžiai iš dalies organizuoti ir nuotoliniu būdu. Sklandžiai organizuoti teismo posėdžius Lietuvos apeliaciniam teismui padėjo Viešojo saugumo tarnybos ir Lietuvos policijos pareigūnai, Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos ir Viešojo saugumo akademijos studentai, savanorės iš Socialinių mokslų kolegijos.


Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.