Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Dėl Sausio 13-osios įvykių bylos posėdžių

Dėl Sausio 13-osios įvykių bylos posėdžių
2020-05-04

Dėl paskelbto karantino Lietuvos apeliacinis teismas negalės pradėti nagrinėti Sausio 13-osios įvykių bylos numatytą 2020 m. gegužės 6 dieną.

Šioje byloje ypač daug proceso dalyvių (byloje nuteisti 67 asmenys, juos gina daugiau kaip 100 advokatų). Teismo procesas yra viešas, jame dalyvauja ne tik šimtai nukentėjusiųjų, bet ir visuomenės, žiniasklaidos atstovų. Nors Lietuvos teismuose net ir karantino metu bylų nagrinėjimas nebuvo nutrauktas, tačiau Sausio 13-osios įvykių bylos dėl proceso dalyvių gausos ir būtinybės bylą nagrinėti viešame teismo posėdyje šiuo metu nagrinėti nėra galimybės. Teismas privalo užtikrinti ne tik teisingą, sklandų ir viešą bylos nagrinėjimą, bet ir asmenų, dalyvaujančių nagrinėjant bylą, sveikatos saugumą.

Pagal iš anksto su proceso dalyviais suderintą grafiką teismas neatšaukia dar iki karantino paskelbimo 2020 m. gegužės 27 d. suplanuoto posėdžio, bet ir ši bylos nagrinėjimo data yra preliminari. Teismas dar vertins Lietuvoje susiklosčiusią situaciją ir bylos nagrinėjimą organizuos atsižvelgdamas į sveikatos specialistų rekomendacijas.

Sausio 13-osios įvykių byloje pirmasis teismo posėdis buvo numatytas 2020 m. kovo 26 d., tačiau teismas negalėjo pradėti nagrinėti bylos dėl paskelbto karantino. Iki 2020 m. birželio buvo suplanuoti 8 teismo posėdžiai, vėliau bylos nagrinėjimą planuota tęsti rugsėjį. Nuo 2020 m. rugsėjo 15 d. iki gruodžio 15 d. byloje preliminariai su proceso dalyviais suderintas 20-ies teismo posėdžių grafikas.

Nuotraukoje Sausio 13-osios įvykių bylos posėdis / E. Blaževič / LRT