Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Lietuvos apeliacinis teismas: sudaryta Sausio 13-osios įvykių bylą apeliacine tvarka nagrinėsianti teisėjų kolegija

Lietuvos apeliacinis teismas: sudaryta Sausio 13-osios įvykių bylą apeliacine tvarka nagrinėsianti teisėjų kolegija
2020-01-14

Lietuvos apeliacinis teismas apeliacine tvarka nagrinės baudžiamąją bylą dėl Vilniaus apygardos teismo 2019 m. kovo 27 d. nuosprendžio, kuriuo asmenys nuteisti dėl tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis, tarptautinės humanitarinės teisės saugomų žmonių žudymo, žalojimo, kankinimo ar kitokio nežmoniško elgesio su jais ar jų turto apsaugos pažeidimo, draudžiamos karo atakos, uždraustų karo priemonių naudojimo 1991 metų sausio mėnesį.

Bylai nagrinėti automatizuotu atrankos būdu sudaryta teisėjų kolegija, susidedanti iš Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų Ernesto Rimšelio (kolegijos pirmininko ir pranešėjo), Ernestos Montvidienės ir Justo Namavičiaus. Atsižvelgiant į bylos apimtį, proceso dalyvių skaičių, prognozuojamą bylos nagrinėjimo trukmę ir siekiant užtikrinti sklandų teisėjų kolegijos darbą, šią bylą nagrinėti atsargine teisėja paskirta Egidija Tamošiūnienė.

Baudžiamojoje byloje dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų apygardos teismo nuosprendžiu nuteisti 67 asmenys. Byloje gautas 61 apeliacinis skundas. Pirmosios instancijos nuosprendį ginčija nuteistieji ir jų gynėjai, prokurorai, nukentėjusieji ir civiliniai ieškovai.

Pirmasis posėdis Lietuvos apeliaciniame teisme vyks 2020 m. kovo 26 d. 8.30 val.