Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė UAB „Cedruso projektai“ skundus bylose dėl valstybinės žemės

2022-11-18
Lietuvos apeliacinis teismas paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo 2022 m. kovo 22 d. nutartį, kuria atmestas UAB ,,Cedruso projektai“ ieškinys atsakovėms AB ,,Mikotelgroup“ ir investicinei UAB „NT plėtros grupė“ dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais ir įpareigojimo įvykdyti natūra opciono sutartį, kuria UAB ,,Cedruso projektai“ įgijo teisę iki sutartyje nurodyto laikotarpio sudaryti pagrindinę nekilnojamojo turto, esančio Vilniuje,  Pylimo g. ir Sodų g., pirkimo–pardavimo ir turtinių teisių sutartį.
 
Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad tarp šalių sudaryta opciono sutartis yra preliminarioji sutartis, nes sutartyje apibrėžti organizacinio pobūdžio veiksmai, kuriais šalys ateityje ketino sudaryti kitą – pagrindinę (nekilnojamojo turto ir turtinių teisių pirkimo–pardavimo) sutartį. Atsižvelgdamas į tai, kad tarp šalių sudaryta preliminarioji sutartis, Lietuvos apeliacinis teismas atmetė ir reikalavimą tokią sutartį įvykdyti natūra, nes preliminariosios sutarties įvykdyti natūra negalima.
 
Pažymėtina, kad pasibaigus tarp šalių sudarytos opciono sutarties terminui, kada UAB ,,Cedruso projektai“ galėjo sudaryti pagrindinę sutartį, dalį nekilnojamojo turto, esančio Vilniuje, Sodų g. 14,  UAB „Mikotelgroup“  pardavė investicinei UAB „NT plėtros grupė“.
 
UAB ,,Cedruso projektai“ Vilniaus apygardos teismui pateikė prašymą atnaujinti procesą civilinėje byloje, kurioje buvo patvirtinta ieškovo Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro ir atsakovių Nacionalinės žemės tarnybos, investicinės UAB „NT plėtros grupė“, UAB „Mikotelgroup“ bei Vilniaus miesto savivaldybės administracijos sudaryta taikos sutartis, kurioje buvo susitarta ir dėl dalies žemės sklypo, esančio Vilniuje, Sodų g. 14, kurį turėjo teisę įsigyti pagal opciono sutartį UAB „Cedruso projektai“, pardavimo investicinei UAB „NT plėtros grupė“. 
 
UAB „Cedruso projektai“ teigė, kad paaiškėjo naujos esminės aplinkybės – taikos sutarties pagrindu valstybinės žemės sklypas parduotas privačiam asmeniui už 3,62 karto mažesnę kainą nei reali rinkos kaina, valstybei padarant beveik 4 mln. Eur žalą, ir taip buvo pažeistas visuomenės bei valstybės interesas.
 
Lietuvos apeliacinis teismas paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo 2022 m. rugsėjo 15 d. nutartį, kurioje apygardos teismas pripažino, kad UAB „Cedruso projektai“ nepatenka tarp subjektų, turinčių teisę ginti viešąjį interesą civilinio proceso tvarka.
 
Lietuvos apeliacinis teismas sutiko, kad klausimas dėl valstybinės žemės kainos yra priskirtinas viešajam interesui, tačiau apeliantė UAB „Cedruso projektai“ nėra subjektas, kuriam suteikti įgaliojimai ginti viešąjį interesą – įstatyme tokia teisė suteikta tik prokurorui, o prašymus atnaujinti procesą siekdamas apginti viešąjį interesą gali paduoti tik Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras. Apeliacinis teismas konstatavo, kad pareiškėja neturi teisės reikalaujamu būdu ginti viešojo intereso civilinio proceso tvarka, todėl negali reikšti ir prašymo atnaujinti procesą siekdama apginti viešąjį interesą.
 
Apeliacinis teismas pažymėjo, kad tvirtinant taikos sutartį, tiek bylos šalims, tiek Vilniaus apygardos teismui buvo žinoma šalių valia suderinta ginčo turto pardavimo kaina. Be to, pirmosios instancijos teismo nutartis patvirtinti taikos sutartį buvo peržiūrėta ir apeliacine tvarka.
 
Lietuvos apeliacinio teismo nutartys civilinėse bylose Nr. e2A-763-934/2022 ir Nr. e2-1097-881/2022 įsiteisėja jų priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamos kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
 
 
Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.
 
Kontaktai žiniasklaidai:
Venta Valčackienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel.  (8 70) 662 727, mob. 8 675 47 477 
Sekite mus 
 
 

Informacija atnaujinta 2022-11-22 16:02:01