Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė Mariui Marijošiui nebus sušvelninta

2022-11-11
Lietuvos apeliacinis teismas netenkino nuteistojo Mariaus Marijošiaus gynėjo skundo dėl Šiaulių apygardos teismo 2022 m. spalio 13 d. nutarties, kuria netenkintas Šiaulių tardymo izoliatoriaus teikimas dėl M. Marijošiui paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės pakeitimo į terminuoto laisvės atėmimo bausmę.
 
Nuteistojo gynėjas nesutiko su apygardos teismo nutartimi, teigdamas, kad teismas neišsamiai ir neteisingai įvertino pasikeitusį nuteistojo požiūrį į gyvenimą ir nusikalstamų veikų darymą, todėl nepagrįstai teikimą atmetė.
 
Apeliacinio teismo teisėjų kolegija sutiko, kad nuteistojo elgesio pokyčius per ilgesnį nei 20 metų bausmės atlikimo laiką galima vertinti teigiamai, tačiau tai nėra vienintelis kriterijus, į kurį atsižvelgiama, sprendžiant dėl griežčiausios bausmės sušvelninimo, – turi būti vertinami ir duomenys, atskleidžiantys nuteistojo asmenybės pavojingumą, požiūrį į padarytus nusikaltimus, nusikalstamo elgesio rizikos pokyčius.
 
Nustatyta, kad M. Marijošius laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę atlieka už didelį skaičių nusikalstamų veikų, padarytų veikiant organizuota grupe, tarp jų ir už labai sunkius nusikaltimus – tyčinius penkių žmonių nužudymus (pats, veikdamas tiesiogine tyčia, nužudė tris žmones), be to, nuteistasis pripažintas pavojingu recidyvistu. Apeliacinio teismo vertinimu, M. Marijošiaus pavojingumą visuomenei, jo netinkamą požiūrį į visuomenėje priimtas moralės ir elgesio normas bei polinkį sistemingai daryti teisės pažeidimus taip pat patvirtina tai, kad anksčiau M. Marijošius buvo teistas tris kartus, pirmą nusikaltimą padarė būdamas jauno amžiaus, savo kaltės dėl padarytų nusikaltimų nepripažino ar pripažino tik iš dalies, menkino savo vaidmenį padarant nusikaltimus.
 
„Nors iš byloje esančių duomenų matyti, kad nuteistasis M. Marijošius deda pastangas, kad po bausmės atlikimo galėtų sėkmingai integruotis į visuomenę ir daugiau nebenusikalsti, stengiasi keisti savo elgesį teigiama linkme, tačiau duomenys apie jo požiūrį į savo veiksmus, į už juos kylančią atsakomybę nesuteikia pagrindo manyti, kad nuteistasis jau padarė išvadas dėl savo neteisėto elgesio padarinių ar kad yra pasirengęs laikytis visuomenėje nustatytų normų, savo tikslų siekti tik teisėtais būdais, todėl šiuo metu dar nėra pagrindo nuteistajam paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės pakeisti terminuoto laisvės atėmimo bausme“, – konstatavo Apeliacinis teismas.
 
Lietuvos apeliacinio teismo priimta nutartis įsigalioja jos priėmimo dieną ir yra neskundžiama.
 
 
Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.
 
 
Kontaktai žiniasklaidai:
Venta Valčackienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel.  (8 70) 662 727, mob. 8 675 47 477 
 
Sekite mus 
 
 

Informacija atnaujinta 2022-11-11 11:35:50