Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Buvęs teisėjas A. Daugėla lieka nuteistas už vairavimą esant neblaiviam

2022-11-09

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Arvydo Daugėlos apeliacinį skundą dėl Kauno apygardos teismo 2022 m. balandžio 26 d. nuosprendžio, kuriuo buvęs teisėjas pripažintas kaltu ir nuteistas 5 000 Eur dydžio bauda už tai, kad vairavo automobilį būdamas neblaivus, kai jam nustatytas 1,79 promilės neblaivumas. Taip pat nuosprendžiu A. Daugėlai 1 metams ir 6 mėnesiams uždrausta naudotis specialia teise vairuoti kelių transporto priemones bei konfiskuotas jam priklausantis automobilis, kurį jis vairavo būdamas neblaivus.

Nuteistasis A. Daugėla apeliaciniame skunde prašė jį išteisinti, teigdamas, kad pirmosios instancijos teismas rėmėsi alkotesterio, o ne kraujo tyrimo rezultatais ir todėl nepagrįstai konstatavo, kad jo neblaivumo laipsnis viršijo 1,51 promilės. Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, įvertinusi byloje surinktus įrodymus ir atlikusi papildomą įrodymų tyrimą, nutarė, kad apygardos teismas A. Daugėlos neblaivumo laipsnį nustatė teisingai.

Alkotesteriu atlikus pirmą patikrinimą ir nustačius, kad A. Daugėlos iškvėptame ore etilo alkoholio koncentracija yra didesnė už leidžiamą, be to, viršijanti baudžiamosios atsakomybės taikymo ribą, po 15 minučių buvo atliktas pakartotinis patikrinimas, taip pat parodęs baudžiamosios atsakomybės taikymo ribą viršijantį rezultatą.

Teisėjų kolegijos vertinimu, vien tai, kad atlikus po pustrečios valandos po vairavimo paimtą A. Daugėlos kraujo tyrimą buvo nustatytas mažesnis neblaivumo laipsnis, savaime nepaneigia patikrinimo alkotesteriu rezultatų, kurie teismų praktikoje pripažįstami lygiaverčiais įrodymais kraujo tyrimo rezultatams. Priešingai, rezultatai, gauti atlikus A. Daugėlos kraujo tyrimą, mediciniškai yra paaiškinami (praėjus tam tikram laiko tarpui alkoholio koncentracija asmens organizme sumažėja) ir tik sustiprina išvadą, kad A. Daugėla vairavo neblaivus, kai jo neblaivumo laipsnis viršijo baudžiamosios atsakomybės taikymo ribą.

Apeliacinis teismas taip pat konstatavo, kad nėra pagrindo tenkinti nuteistojo prašymo panaikinti jo automobilio konfiskavimą.

„Automobilio konfiskavimas, taikomas kartu su A. Daugėlai paskirta 5 000 Eur dydžio bauda ir baudžiamojo poveikio priemone – draudimu naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones, nepažeidžia teisingumo ir proporcingumo principų bei išlaiko pusiausvyrą tarp turtinių A. Daugėlos interesų ir valstybės intereso užtikrinti teisės pažeidimų prevenciją“, – pažymėjo teisėjų kolegija.

Lietuvos apeliacinio teismo nutartis baudžiamojoje byloje Nr. 1A-307-843/2022 įsigalioja jos priėmimo dieną, tačiau kasacine tvarka per tris mėnesius gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Venta Valčackienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 70) 662 727, mob. 8 675 47 477
El. p. venta.valcackiene@apeliacinis.lt

www.apeliacinis.lt

Sekite mus
www.facebook.com/Lietuvos-apeliacinis-teismas

www.facebook.com/LietuvosTeismai

 

Informacija atnaujinta 2022-11-09 14:24:31