Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Lietuvos apeliacinis teismas neatleido A. Radkevičiaus nuo baudžiamosios atsakomybės ir paliko galioti jam paskirtą realią laisvės atėmimo bausmę

2022-11-15

Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs bylą pagal nuteistojo Aleksandro Radkevičiaus (Oleksandr Anatolijovych Radkevich) apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2019 m. kovo 27 d. nuosprendžio, kuriuo Aleksandras Radkevičius buvo nuteistas už nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimus (keturis labai sunkius ir vieną sunkų nusikaltimus) ir jam paskirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė, nenustatė pagrindo atleisti nuteistojo nuo baudžiamosios atsakomybės jam netekus pavojingumo bei atmetė nuteistojo prašymą pakeisti skirtą laisvės atėmimo bausmę švelnesne bausmės rūšimi.

Apeliaciniame skunde nuteistasis A. Radkevičius prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės jam pačiam netekus pavojingumo arba sušvelninti paskirtą bausmę, paskiriant jam laisvės atėmimą 4 mėnesiams arba paskirti kitą, su laisvės atėmimu nesusijusią, bausmę.

Apeliacinis teismas nesutiko su skundo argumentais, kad aukštesniųjų vadų įsakymų vykdymas laikytinas nuteistojo A. Radkevičiaus baudžiamąją atsakomybę šalinančia aplinkybe, kad nuteistasis nuoširdžiai gailėjosi ar kad jo parodymai padėjo išaiškinti nusikalstamą veiką, todėl nepripažino esant jo atsakomybę lengvinančių aplinkybių.

„Iš bylos medžiagos matyti, kad A. Radkevičius ne tik suprato jam duoto įsakymo neteisėtumą, bet ir pritarė jam savo veiksmais, be to, jis iki šiol bando savo veiksmus sumenkinti kaip antraeilius ir pateisinti aukštesniųjų vadų įsakymų vykdymu“, – pažymėjo Apeliacinis teismas.

Apeliaciniam teismui taip pat nekilo abejonių, kad nuteistajam A. Radkevičiui buvo paskirta savo rūšimi tinkama bausmė – laisvės atėmimas, tačiau sutiko, kad nuteistojo A. Radkevičiaus vaidmuo darant nusikaltimus, jo asmenybę charakterizuojantys duomenys, kurie nebuvo pateikti ir įvertinti bylą nagrinėjusio pirmosios instancijos teismo, ilga baudžiamojo proceso trukmė bei kitos aplinkybės leidžia daryti išvadą, kad A. Radkevičiui buvo paskirtos aiškiai per griežtos bausmės, todėl šią pirmosios instancijos teismo nuosprendžio dalį pakeitė – paskyrė galutinę 1 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, nurodydamas į bausmės laiką įskaityti laiką, kurį nuteistasis išbuvo suimtas Graikijos Respublikoje. Apygardos teismo nuosprendžio dalis, kuria nurodyta paskirtą bausmę atlikti pataisos namuose, liko nepakeista.

Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis baudžiamojoje byloje Nr. 1A-141-658/2022 įsiteisėja jo paskelbimo dieną, tačiau per tris mėnesius nuo paskelbimo dienos kasacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.


Kontaktai žiniasklaidai:
Venta Valčackienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 70) 662 727, mob. 8 675 47 477
El. p. venta.valcackiene@apeliacinis.lt

www.apeliacinis.lt

Sekite mus
www.facebook.com/Lietuvos-apeliacinis-teismas

www.facebook.com/LietuvosTeismai

 

Informacija atnaujinta 2022-11-15 13:36:56